Nimet Abla Kimdir ?

0
1239
views

Yılbaşı yaklaştıkça ismini defalarca gerek televizyonlarda gerek ise insanlar tarafından duyduğumuz Nimet Abla Kimdir ? eminim bunun cevabını bir çoğunuz merak ediyorsunuz. Tam olarak ismi Melek Nimet Özden olan Nimet Abla 1899 yılında İstanbul da doğmuştur. Nimet Abla 1928 yılında eşinin Eminönü’nde ki dükkanına Milli piyango biletleri satmaya başlamış ve Türkiye çapında en çok tutulan Milli piyango bayiisi olma yolunda ilk adımını atmıştır. Bir dönem batma aşamasına gelen ailesi Nimet Ablanın Milli piyangodan bayiilik almasıyla son bulmuştur.

Bayiisinin ünlü olmasın da ki en büyük sebeplerden biri ise 1931 yılında sattığı bir bilete yılbaşı ikramiyesinin çıkması ardından basın ve medyanın bunu fotoğraflayarak kamuoyuna sunması oldu. Bunların ardından reklama önem veren Nimet Abla sattığı biletlere ne kadar ikramiye çıkar ise basın yoluyla kamuoyuna sunmuştur. Bu sayede ülkemizde hala Nimet Abla’dan bilet almak için farklı şehirlerden gelen binlerce insan bulunmaktadır. Bir çoğunuz hala yaşadığını düşünse de Nimet Abla 1978 yılında vefat etmiştir. Fakat attığı zeki adımlar sayesinde günümüzde ki ünlü ve ismi sıklıkla duyulan Nimet Abla haline gelmiştir.

Bu sene ki Nimet Abla Kuyruğundan Bir Görsel

Nimet Abla Kuyruğu
Önceki İçerikPursaklar Nakliyat Hizmetleri
Merhaba weblesene okurları ben Burak Üniversite öğrencisiyim bu blogum da her türden paylaşımlar yapacağım. Paylaşımlarım da ki tek amaç weblesene okurlarını hem eğlendirip hem de bilgilendirmektir.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here