Vampirler Gerçekten Var Mı ?

0
1178
views

Ülkemizde ve Dünyada yüzlerce hatta binlerce filme ve diziye konu olan vampirler, gerçekten var mı ? bu konu senelerdir insanlar arasında tartışılan ve cevabı bulunamayan konulardan bir tanesidir. Öncelikle vampirler ilk olarak Orta Çağ’da yayılmış bir efsane olarak biliniyor, efsaneye göre gün batımı ile şafak arasında dirilip insanlara saldırıp kanlarını emdiği söylenen bir varlık. Tabi ki ilk okuduğunuzda ve duyduğunuz da size de esrarengiz bir efsane olarak geliyordur. Bu kadar esrarengiz bir konunun filmlere ve dizilere konu olması kadar normal bir şey yoktur herhalde. Vampir filmlerinde vampirler süper güçleri olan mükemmel varlıklar olarak gösteriliyor, e tabi bu sayede bir çok genç bu filmlerin etkisinde kalabiliyor. Fakat dizilerde veya filmlerde gördüğünüz ölümsüz ve esrarengiz olarak tanıdığınız o vampirler ne yazık ki gerçekte varlıkları kanıtlanamamıştır, yani yoktur.

İnsan Kanı İçen Kişiler Gerçekten Var !
Belki hayal ettiğiniz o vampirler gerçekte yok fakat dünyada gerçekten insan kanı içen kişiler var. Araştırmacılar günümüzde sadece Amerika da 5000 tane insan kanı içen kişilerin bulunduğunu söylüyorlar. İnsan kanı içen bu kişiler kendilerinin insan kanı içmesi zorunda olduğunu söylüyorlar, yanı bir nevi bir hastalık olduğu biliniyor. Bu insan kanı içen kişilerin oluşturduğu bir topluluk bile bulunuyor, bu topluluğun ismi Sanguinarius. Bu topluluğun isminin anlamı ise Latince’de “Kan İçen” anlamına gelen kelimeden aldığı biliniyor. Tabi ki aklınıza ilk olarak gelen soru ise bu insanlar kanları nereden buluyor ? Gerçekten filmlerdeki gibi birilerine saldırıp kanlarını mı içiyor ? tabi ki de hayır. Bu insanlara gönüllü olarak kanlarını veren insanlar bulunuyor. “Siyah Kuğular” ismiyle bilinen bu insanlar, hastalıklı kişilere kanlarını içmeleri için gönüllü olarak kanlarını veriyorlar.

Önceki İçerikGörünmezlik Pelerini Gerçek Mi ?
Sonraki İçerikDünyanın En Ucuz Şehirleri
Merhaba weblesene okurları ben Burak Üniversite öğrencisiyim bu blogum da her türden paylaşımlar yapacağım. Paylaşımlarım da ki tek amaç weblesene okurlarını hem eğlendirip hem de bilgilendirmektir.
TEILEN

Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here