Görünmezlik Pelerini Gerçek Mi ?

0
1682
views

Son zamanlarda sosyal medya da viral olan ve neredeyse 22 milyon kişinin seyredip şaşkına düştüğü bir olay. Akıllardaki tek soru Görünmezlik pelerini gerçek mi ? veya görünmezlik pelerini gerçekten icat edildi mi. Ünlü bir film olan harry potter’ın ilk serilerinde yer alan görünmezlik pelerinine benzer bir pelerin ile video çekip internete yükleyen kişi kimliği bilinmeyen bir Çinli. Video viral olduktan sonra Çin’in güvenlik bakanlığı da dahil bir çok resmi kurum tarafından paylaşıldı. Çin’in kendi sosyal medya platformlarından biri olan Weibo’da da 4 Aralık tarihinde paylaşılan ve viral olan bu video sonrasında neredeyse tüm dünya hala gerçek olup olmadığını tartışıyor.

Viral olan Görünmezlik Pelerini videosundan bir kaç görsel

 

Çin güvenlik bakanlığı videoyu paylaştıktan sonra Çin’in Kamu Güvenliği Bakanı Chen Shiqu‘da bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada eğer böyle bir pelerin gerçekten icat edildi ise askeri amaçlarda kullanılabileceği ve çok faydalı olacağını belirtti. Bazı video yapımcılarının yaptığı açıklamalar ise görünmezlik pelerininin olmadığı videonun ise bazı yazılımlar ile üstünde oynanarak yapıldığı yönündedir.

Önceki İçerikDüşecek Domainleri Takip Edebileceğiniz En İyi Siteler
Sonraki İçerikVampirler Gerçekten Var Mı ?
Merhaba weblesene okurları ben Burak Üniversite öğrencisiyim bu blogum da her türden paylaşımlar yapacağım. Paylaşımlarım da ki tek amaç weblesene okurlarını hem eğlendirip hem de bilgilendirmektir.
TEILEN

Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here