Düşecek Domainleri Takip Edebileceğiniz En İyi Siteler

0
1072
views

Günümüzde en çok yatırım yapılan ve her geçen gün büyümekte olan piyasalardan bir tanesi de domain piyasasıdır. Bazı kaynaklara göre haftada ortalama yaklaşık 900 bin yeni domain kayıt ediliyor, fakat yeni domainler kayıt edilirken haftada 600 bin domain ise eski sahibinden ayrılıyor yani düşüyor. Bu kadar aktif piyasaya sahip olduğu için bir çok kişi domaine yatırım yapmayı tercih ediyor. Fakat domaine yatırım yapmanız için gerekli olan düşmüş veya boşta olan kaliteli domainler dir. Eğer kaliteli veya işe yarayan bir domain kayıt ederseniz kayıt ettiğiniz fiyatın çok daha üstüne alıcı bulabilirsiniz. Bu kadar büyük bir piyasada kaliteli ve güzel bir domain bulmanız için düşecek domainleri takip etmeniz gerekmektedir. Sizler için her geçen gün düşecek olan domainleri takip edebileceğiniz en kaliteli web sitelerini paylaşıyoruz.

Expired Domains
Düşen domainleri paylaşan en büyük web sitelerden bir tanesidir. Yabancı bir web sitesi olsa da düşen TR domainleri de paylaşmaktadır. İsterseniz domain’in uzantısına göre de arama yapabiliyorsunuz, mesela sadece .com uzantı arıyorsanız düşen .com domainler kısmından sadece bu uzantı ile düşen domainler takip edebiliyorsunuz. Süresi dolan domainler kısmına tıkladığınızda o gün içerisinde düşmüş tüm domainleri sizlere listeleyecektir. Fakat bunu yapmak size pek fazla bir şey kazandırmayacaktır, çünkü bir gün boyunca binlerce domain boşa düşmektedir. Bu sebeple Web sitenin sağ üst kısmında yer alan arama kısmını kullanarak istediğiniz kategoriye göre düşmüş domainleri bulabileceksiniz. Örnek emlak alanında düşen domainleri takip etmek istiyorsunuz, arama kısmına emlak yazdığınızda o gün içerisinde emlak ile alakalı düşen tüm domainleri listeleyecektir.

Exdomains
Diğer düşen domainleri takip edebileceğiniz sitelerden biraz daha değişik bir web sitesidir. Yani düşen domainleri uzantılarına göre paylaşmaz. Sadece arama kısmı bulunur bu kısımdan istediğiniz kategoriyi yazarak o gün içerisinde aradığınız kategoriden düşmüş olan domainleri gösterir. Örnek araba ile ilgili bir domain arıyorsunuz veya düşmesini istiyorsunuz arama kısmına araba yazdığınızda eğer araba ile ilgili domain düşecek ise bunları size sıralar.

Not: Piyasada bir çok düşen domainleri takip edebileceğiniz web sitesi bulunmaktadır. Fakat bunların neredeyse hepsi yabancıdır veya çok karışık bir yapıya sahiptir. Bu sebeple sizlere en sade ve en kaliteli olarak gördüğümüz bir kaç web sitesini paylaşmak istedik.

Önceki İçerikYeni Neslin Bilmediği Online Oyunlar
Sonraki İçerikGörünmezlik Pelerini Gerçek Mi ?
Merhaba weblesene okurları ben Burak Üniversite öğrencisiyim bu blogum da her türden paylaşımlar yapacağım. Paylaşımlarım da ki tek amaç weblesene okurlarını hem eğlendirip hem de bilgilendirmektir.
TEILEN

Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here