Yeni Neslin Bilmediği Online Oyunlar

0
1215
views

Bildiğiniz gibi ülkemizde oyun oynayan ve oyun oynamayı seven çok büyük bir kitle bulunuyor. Tabi ki bu kitle sadece son senelerde oluşmuyor, seneler öncesinde de ülkemizde oyun oynamayı seven bir çok insan bulunuyordu. Fakat bu gün ki kadar büyük bir kitle oynamıyordu. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de şuan ki kadar oyun seçeneği olmamasıdır. Eğer 20 yaşından küçük iseniz büyük ihtimalle bu listedeki oyunları bilmiyorsunuzdur. Eski oyuncu kitlesinin unutamadığı ve eski oyuncuların oynayarak ayakta tuttuğu oyunları tanıtacağız. Bu oyunların çıkış tarihleri çok eski olduğu için grafiklere fazla önem vermemenizi tavsiye ediyoruz. Oyunların içeriklerine bakarsanız şuan ki bir çok oyundan daha geniş olduğunu anlayabilirsiniz.

1- Ultima Online

MMORPG tarzı olan Ultima Online MMORPG tarzı oyunların başını çekmektedir. Yani ilk çıkan MMORPG tarzı oyun diyebiliriz. Ultima Online piyasaya çıkış tarihi 24 Nisan 1997′ dir. Ultima Online’ın içeriği şuan ki oyunlara kıyasla çok geniş bir yapıya sahiptir. MMORPG tarzı bir oyunda daha çok savaşmak adına oynanır. Fakat Ultima Online’da dilediğinizi yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse kendinize bir ev yaratabiliyorsunuz veya çiftçilik yapıp balık tutabiliyorsunuz. Örneklerle bitmeyecek bir içeriğe sahip olan Ultima Online’ın oyuncuları şu anda çok büyük bir yaş kitlesine sahiptir. Bunun sebebi ise oyunun grafiklerinin pek iyi olmaması sebebiyle yeni neslin ilgisini çekmemesidir. Yani anlayacağınız bir çok oyuncu tarafından nostalji olarak oynanmaktadır.

2- RuneScape

Listemizin ikinci sırasında da MMORPG tarzı dev bir oyun yer alıyor. RuneScape, Ultima Online’ a kıyasla daha güzel bir grafik yapısına sahiptir. Bu sebeple günümüzde de yabancı oyuncular tarafından aktif bir şekilde oynanmaktadır. RuneScape piyasaya çıkış tarihi 4 Ocak 2001′ dir. Devasa bir oyun olan RuneScape’de de yapabileceklerinizin sınırı yoktur. RuneScape’in oyuncu kitlesine baktığımızda şu ana kadar Yaklaşık 190 milyon ücretsiz, 47 milyon oyuncuya sahip olduğunu görüyoruz. Bu rakamlar Guinness’ in gözünden kaçmamış ve RuneScape dünyadaki en popüler MMORPG oyunlardan biri olarak bilinmektedir.

Listelediğimiz bu oyunları araştırırsanız ve incelerseniz eminiz ki hoşunuza gidecektir. Eski oyunlar olabilir ve grafikleri pek hoşunuza gitmeyebilir. Fakat gerçekten kaliteli içeriklere sahip dünyadaki nadir oyunların arasındadırlar.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here