İnstagram’ın Yeni Özellikleri

0
827
views

Dünyanın en büyük resim ve video paylaşma platformlarından bir tanesi olan Instagram son dönemlerde getirdiği yeni özelliklerle kullanıcılarını bir hayli şaşırttı. Birçok yeni özellikler barındıran ve kullanıcıların daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan Instagram son olarak Canlı Yayın Daveti ve Superzoom özelliklerini yayımladı.

Instagram üzerinden canlı yayın sırasında arkadaşlarınızı davet ederek ortak canlı yayın yapabileceksiniz. İnsanlar genellikle tek başına canlı yayın yapmayı eğlenceli bulmuyorlar ve yanlarına birer arkadaş edinme ihtiyacı duyuyorlar. Bu ihtiyacı gidermeyi başaran Instagram sayesinde canlı yayınlarınıza arkadaşlarınızı davet ederek eğlenceli vakit geçirebileceksiniz.

Canlı Yayın Özelliği

Instagram üzerinden canlı yayına başladıktan hemen sonra yayına davet etmek istediğiniz bir arkadaşınızın o anda canlı yayını izlemesi gerekiyor. Ekranın alt kısmında bulunan davet butonuna tıklayarak dilediğiniz arkadaşınızı davet edebilecek böylece ortak yayın yapabileceksiniz. Davet kabul etmesi halinde telefonunuzun ekranı ikiye ayrılarak iki kişi aynı anda yayına bağlanacak ve izleyicilerinize seslenebileceksiniz.

Yayına davet ettiğiniz arkadaşınızı ise dilediğiniz zaman yayından çıkarabilme şansına sahipsiniz. Aynı şekilde yayına katılan kişi dilediği zaman yayından çıkabilecek. Canlı yayınınız bittikten sonra hikayelerinize ekleyerek daha çok arkadaşınızın yayınınızı izleyebilmesini sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak canlı yayın sırasında filtreleri kullanarak eğlenceli görüntüler oluşturabileceksiniz.

Superzoom Özelliği

Instagram’ın son zamanlarda getirdiği bir diğer eğlenceli özellik ise Superzoom özelliği oldu. İnternet üzerinde bir hayli fenomen olan “Dramatic Chipmunk” videosundan esinlenerek geliştirilen bu özellik sayesinde dramatik hikayeler ve içerikler oluşturabileceksiniz. Bu eğlenceli özelliği kullanabilmek için hikayeler kısmına gelerek video çekmeye başlamadan önce Boomerang’ın yanında bulunan Superzoom özelliğini aktif etmeniz gerekecek.

Özelliği aktif hale getirdikten sonra dilediğiniz kişi veya objeye farklı açılardan etkili bir zoom yaparak yaşadığınız şoku video yoluyla arkadaşlarınıza aktarabilirsiniz. Oldukça eğlenceli bir özellik olan Superzoom kısa süre içerisinde birçok kullanıcı tarafından kullanıldı. Hazırladığınız dramatik videoyu isterseniz hikayelerinizde dilerseniz de DM yolu ile istediğiniz bir arkadaşınıza direkt olarak yollayabileceksiniz.

Son zamanlarda geliştirdiği özelliklerle adından sıkça söz ettiren Instagram kimilerine göre hala SnapChat’in özelliklerini çalıyor. Fakat birçok kişi gelen özelliklerden gayet memnun ve eğleniyor gibi duruyor.

Önceki İçerikEthereum Nedir ? Madenciliği Nasıl Yapılır ?
Sonraki İçerikEn İyi Dizüstü Oyuncu Bilgisayarları
Merhaba weblesene okurları ben Burak Üniversite öğrencisiyim bu blogum da her türden paylaşımlar yapacağım. Paylaşımlarım da ki tek amaç weblesene okurlarını hem eğlendirip hem de bilgilendirmektir.
TEILEN

Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here