En İyi Oyuncu Mouseları

0
851
views

Ülkemizde oyun oynamayı seven büyük bir kitle bulunduğunu biliyoruz. Oyunlarda bu kadar büyük kitle olunca haliyle oyunlarda rekabet de büyüyor. Bu kadar büyük rekabetin olduğu oyunlarda yerinizi almanızı istiyorsanız. Bunu sağlayacak en önemli unsurlardan biri oyuncu ekipmanları dır. Bildiğiniz gibi oyunlara, oyunculara özel ekipmanlar bulunmaktadır. Bu oyuncu ekipmanlarının temeli mouse, klavye ve kulaklık oluşturmaktadır, isteyenlere özel olarak değişik ekipmanlarda bulunmaktadır. Tabi ki bizim bugün ilgileneceğimiz kısım temel oyuncu ekipmanlarından mouse’dir. Mouse profesyonel oyuncuların olmazsa olmazlarının başında gelmektedir. Hemde oynadığınız oyun FPS (First Person Shooter) ise mouse en önemli ekipmandır. Fakat oyuncu mouseların dan binlerce çeşit ve binlerce marka bulunmaktadır. Bu sebeple sizlere en kaliteli ve en kullanışlı oyuncu mouselarını listeleyeceğiz.

1- Razer Mamba

Profesyonel oyuncuların vazgeçilmezi olan Razer Mamba daha çok MMO oyuncularının kullandığı bir mouse’ dir. Razer Mamba’nın barındırdığı özelliklerden bazıları, 125 gram mouse ağırlığı, 9 tuş adet tuş sayısı ve hareket çözünürlüğü 16000 DPI ile laptop kullananların vazgeçilmezidir. Razer Mamba’yı kablosuz olarak da kullanabiliyorsunuz, pil ömrü ise 20 saattir. Bir çok kişi kablosuz mouse tavsiye etmese de konforla ve severek kullanabileceğiniz bir oyuncu mouseların dan bir tanesidir.

2- Steelseries Rival 700

Kullanan oyuncuların vazgeçilmezi haline gelen mouselar dan biri Steelseries Rival 700, kullandığınız diğer mouseları unutacaksınız. Steelseries Rival 700 ayarlanabilir titreşimli dokuya sahiptir, oyunlardaki sıkıntılı pozisyonlarda sizi uyararak kurtulmanıza yardımcı olur. En önemli ve güzel özelliklerinden biri ise Steelseries Rival 700 OLED ekrana sahiptir. Bu ekran sayesinde MMO oyunlarda ne kadar para toplayabildiğinizi, fps oyunlarında ise K.D oranınızı kolaylıkla kontrol edebiliyor, görebiliyorsunuz.

3- Logitech G700s

Logitech’in en başarılı ve kullanışlı mouseların dan biri Logitech G700s, kablosuz yapıya sahip bir mouse dir. Logitecg G700s’in en etkileyici özelliklerinden bir tanesi sarjın’ın bitmemesidir. Diğer kablosuz mouseların bir çoğu oyun içerisindeyken şarjı bitip sıkıntı çıkarmaktadır. Fakat Logitech G700s’in Micro-USB kablosu ve standart AA NiMH piller sayesinde oyununuz yarıda kesilmeyecektir. Logitech G700s’in diğer özelliklerinden bazıları, 13 adet programlanabilir tuş yapısı, oyun içerisinde hassasiyet değiştirebilme ve çift modlu kaydırma tekerleği dir. Şunu da unutmamak gerekir Logitech G700s’in 8200 DPI’a kadar hassasiyetini ayarlayabiliyorsunuz.

Eğer mouse almayı düşünüyorsanız bu listedeki mouseları aldığınıza pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz. Beğenerek kullandığınız ve kaliteli olduğunu düşündüğünüz mouseları yorum yazarak önerebilirsiniz.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here