GET Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

0
872
views

Günümüzde İnternet üzerinden alışveriş yapmak, fiziksel olarak alışveriş yapmayı neredeyse bitirecek dereceye indirmiştir. Fakat İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin birçoğunda dolandırılma gibi olaylar yaşanmaktadır. Bu tarz sıkıntılar genelde sahibinden satış yapanlarda görülmektedir, yani 2. el ürünlerde. Artık dolandırılmamak sizin elinizde, yapacağınız yüksek meblağlı alışverişlerde GET kullanarak güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

GET Nedir ?
Kısaltılmışı GET olarak adlandırılmış sistem Güvenli ETicaret Sistemi anlamına gelmektedir. GET sistemi daha çok C2C ETicaret kategorilerinde yoğun olarak ilgi görmekte ve kullanılmaktadır. C2C tarzı İnternet üzerinden tüketiciler arasında yapılan alışverişler, ticaretler anlamına gelmektedir. C2C ETicaret üzerine siteler GET aracılığıyla alıcı ve satıcı arasındaki para alışverişini güvenli bir şekilde sağlayıp, belirlenen miktarda komisyon alır.

GET Nasıl Kullanılır ?
GET aracılığıyla yapılan alışverişlerde hiçbir risk oluşmaz tamamen güvenli bir şekilde alışveriş gerçekleşir. GET ile yaptığınız alışverişlerde işlemler şu şekildedir. Satıcı belirlediği kargo süresi içerisinde kesinlikle doğru bir kargo bilgisini sisteme girmesi gerekmektedir. Ürün alıcının eline ulaştığında, ürünü inceleyip onayladıktan sonra GET havuzunda tutulan para satıcının hesabına güvenli bir şekilde aktarılır. Eğer satıcının yazdığı özellikleri taşımayan veya yanlış bir ürün elinize ulaştığında ürünü geri gönderip, paranızı GET havuzundan geri alabiliyorsunuz. Anlayacağınız büyük ETicaret sitelerinden kredi kartı ile alışveriş yaptığınızda işlemler nasıl gerçekleşiyorsa. Artık 2.el ürün alışverişlerinde de GET kullanarak işlemleri aynı şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Önceki İçerikBackorder Nedir ? Nasıl Yapılır ?
Sonraki İçerikBitcoin Nedir ? Madenciliği Nasıl Yapılır ?
Merhaba weblesene okurları ben Burak Üniversite öğrencisiyim bu blogum da her türden paylaşımlar yapacağım. Paylaşımlarım da ki tek amaç weblesene okurlarını hem eğlendirip hem de bilgilendirmektir.
TEILEN

Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here