Adsense Yüksek Kazançlı Sektörler

0
1064
views

Bir çok web site sahibi Adsense almak için büyük uğraşlar veriyor. Tabi ki bu uğraşların sonucunda Adsense başvurusu onaylanıyor. Fakat bilinmeyen bir şey var aslında önemli olan şey Adsense onaylandıktan sonrasıdır. Web siteniz yüksek hitlere sahip değil ise Adsense almanız size hiçbir şey kazandırmayacaktır. Yani şunu belirtelim ki günlük 50 veya 100 tekil hit ile Adsense’den hiçbir şekilde gelir elde edemeyeceksiniz. Hatta bırakın 50 – 100 hiti günlük 1k veya bunun üzerinde hiti olan siteler bile güldürücü kazançlar sağlamakta. İşte tam da bu kısımda bir çok kişi sektörünün yanlış olduğunu düşünüyor. Açıkçası web site açarken düşüneceğiniz ve araştıracağınız en önemli kısımlardan bir tanesi sitenizin sektörüdür.

Adsense TBM Yüksek Sektörler
– Finans ve Ekonomi : Güncel olarak bu sektörlerin tıklama başına yaklaşık 0.70 kuruş ile 1 lira arasında oynamaktadır. Eğer yüksek kazanç sağlamak istiyorsanız bu sektörler üzerine yönelebilirsiniz. Tabi ki TBM oranı yüksek farklı sektörlerde bulunuyordur, fakat bilinmeyen ve aranma hacmi yüksek olup rekabetin az olduğu bir sektörü kimse size söylemeyecektir. Farklı ve rekabetin az olduğu sektörler istiyorsanız araştırıp bulmanız en doğrusudur.

Adsense TBM Nasıl Arttırılır ?
Bazı web site sahipleri TBM oranını arttıran faktörün sektörlerle alakalı olmadığını savunmaktadır. Bize göre sektörlerin TBM oranına büyük bir faydası vardır, fakat TBM oranını arttırmak bir yönden sizinde elinizdedir. TBM arttırmak için önerebileceğimiz 2 kural bulunuyor.

Sitenize gelen ziyaretçiler Google aracılığıyla gelecektir. Sitenize ziyaretçilerin google’dan gelmesinin siteme ne faydası olur diyorsanız. Sosyal medya da milyonlara hitap eden binlerce sosyal medya sayfası bulunmaktadır. Bu sayfaların sahipleri web sitelerinde paylaştıkları içerikleri, sosyal medya sayfalarında da paylaşırlarsa o sayfa üzerinden gelen ziyaretçilerin tıkladıkları reklamlardan maksimum 0.05 kuruş alabilirler. Sebebi ise apaçık belli değil mi ? Google dan organik olarak gelen ziyaretçi arama yapıyor, sosyal medya üzerinden gelen ziyaretçi ise sosyal medya sayfası üzerinden geliyor.

Web sitenize gelen ziyaretçilerin zaman geçirmesi gerekmektedir. Web sitenize gelen herhangi bir ziyaretçinin yayınladığınız makale dikkatini çekiyor ve bu sayede web sitenize 1.5 – 2 dakikasını ayırıyor. Adsense reklamlarıda dikkatini çekiyor veya yayınladığınız makaleyi beğenip tıklayıp destek olmak istiyor. Web sitenizde geçirdiği bu 1.5 – 2 dakikanın TBM’nizin artmasına faydası oluyor.

Not : Adsense TBM arttırmanız için verilen 2 kural denenmiştir ve onaylanmıştır. Yani anlayacağınız çok düşük TBM var ise bu anlattığımız kurallara dikkat ederek bir nebze olsun artış sağladığını göreceksiniz.

Önceki İçerikAdsense Graylist Nedir ?
Sonraki İçerikBackorder Nedir ? Nasıl Yapılır ?
Merhaba weblesene okurları ben Burak Üniversite öğrencisiyim bu blogum da her türden paylaşımlar yapacağım. Paylaşımlarım da ki tek amaç weblesene okurlarını hem eğlendirip hem de bilgilendirmektir.
TEILEN

Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here