Adsense Graylist Nedir ?

0
763
views

Son zamanlarda bir çok web site sahibinin sorunlarından bir tanesi adsense onaylandı fakat reklamlar gözükmüyor. Normalde adsense’iniz onaylandıktan sonra ortalama 1 veya 2 saat içerisinde reklamlarınız gözükmeye başlar. Fakat siteniz graylist’e alındıysa reklamlarınızın gözükmesi haftalar veya aylar alabilir. Sitenizin graylist’e alınmasının sebebi ise sitenizin hiç hitinin olmamasıdır. Yani sitenizde belirli miktarda özgün içerik var, Google politikalarıyla da uyumlu ama hiç hitiniz yok. İşte tam bu noktada siteniz adsense tarafından onaylanır fakat hitinizin olmadığından dolayı graylist’e alınır ve izlenir.

Graylist’den Nasıl Çıkılır ?
Yukarıda da dediğimiz gibi graylist tamamen hit ile alakalı bir durum. Bu sebeple öncelikle sitenize hit kazandırmanız gerekiyor. Sosyal mecralarda ve Google Adwors kullanarak kısa sürede sitenize hit kazandırabilirsiniz. Sitenize ne kadar çabuk sürede hit kazanır ise o kadar çabuk graylist’den çıkabilirsiniz. Belirli bir hitiniz olduğunda ise adsense reklamları kendi kendine gözükmeye başlayacaktır. Graylist hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Adsense Türkiye’nin Forumu’na konu açabilirsiniz. Ayriyeten adsense hakkında aklınıza takılan herhangi bir soruyu bize de sorabilirsiniz.

Önceki İçerikPaypal Türkiye’ye Geri Gelecek mi ?
Sonraki İçerikAdsense Yüksek Kazançlı Sektörler
Merhaba weblesene okurları ben Burak Üniversite öğrencisiyim bu blogum da her türden paylaşımlar yapacağım. Paylaşımlarım da ki tek amaç weblesene okurlarını hem eğlendirip hem de bilgilendirmektir.
TEILEN

Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here