Paypal Türkiye’ye Geri Gelecek mi ?

0
807
views

Herkes tarafından sevilerek kullanılan paypal’ın Türkiye’ye geri döneceği hakkında haberler hala gündemdedir. Bildiğiniz gibi 2016 senesinin Haziran ayında paypal Türkiye’ye veda etmişti. Bu veda sonucu internet üzerinden alışveriş yapan bir çok insan hayal kırıklığına uğraşmıştır. Paypal’ın Türkiye’ye veda etmesinin sebebi ise kredi kartı ve kimlik bilgileri gibi işlemleri Türk serverlar üzerinden yapmayı red etmesi ve hiç bir şekilde vergi ödemeyi kabul etmemesinin sonucunda BDDK (Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu) tarafından mevcut lisansları iptal edilmiştir. Türkiye de büyük bir kullanıcı kitlesi olan ve Türkiye den ciddi bir gelir sağlayan paypal, yetkililer tarafından yapılan açıklamada 2017 yılının Mart ayında serverlar’ını Türkiye’ye taşıyacağını ve Türkiye de tekrardan faaliyete geçeceğini belirtmekteydi. Fakat Kasım ayında olmamıza rağmen herhangi bir hareketlilik söz konusu değildir. Yapılan açıklamalara göre paypal’ın Türkiye de ki hacmi yaklaşık %12’leri geçiyor. Bu rakamda yaklaşık 800 milyon dolarlık bir ticarete denk geliyor. Paypal’ın ülkemizde kullanılmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de Cross Border‘dir. Cross Border e-ticaret yapan yabancı firmaların farklı ülkelerde e-ihracat adı altında faaliyet gösterebilmesi anlamındadır.

Şuanda paypal’ın web sitesine girerseniz 2016 yılındaki veda mesajı hala durmaktadır. Yapılan açıklamalar yukarıdaki gibidir, 2017 senesinin Mart ayında paypal tekrardan faaliyete geçeceğini belirtmişti. Fakat ne yazık ki bundan farklı bir açıklama yapılmamıştır. Ne olacağı belli olmaz ama paypal’ın bu saatten sonra ülkemizde faaliyete geçeceğini düşünmemekteyiz.

Önceki İçerikKnight Online OTP Nedir ? Nasıl Yapılır ?
Sonraki İçerikAdsense Graylist Nedir ?
Merhaba weblesene okurları ben Burak Üniversite öğrencisiyim bu blogum da her türden paylaşımlar yapacağım. Paylaşımlarım da ki tek amaç weblesene okurlarını hem eğlendirip hem de bilgilendirmektir.
TEILEN

Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here