Turkcell’den Yerli Arama Motoru Yaani

0
727
views

Son zamanlarda bir çok konuda gelişim göstermekteyiz. Bu gelişimlerden bir tanesi de yerli mobil arama motoru yaani. Turkcell tarafından başarılı bir şekilde kullanıma sunulan yaani’nin henüz web sürümü bulunmamaktadır. Sadece İOS ve Android için uygulama marketlerinde yer almaktadır. Yapılan açıklamalara göre ileri süreçlerde web sürümünün hatta ve hatta e-posta sağlayıcılığı yapma planları bile bulunuyor.

Turkcell’in genel müdürü Kaan Terzioğlu‘nun yaptığı basın toplantısıyla beraber tanıttığı mobil arama motoru yaani’nin bazı özellikleri :

– Şuanda kullandığımız Yeni Gizli Pencere seçeneğinin bir benzeri Gizli modda arama yapma özelliği.
– Konum tabanlı aramalar
– Aile koruma filtresi

Mobil arama motoru Yaani’nin veri merkezi için genel müdürü Kaan Terzioğlu tarafından verilen bilgiler :

– 6400 kontrol sensörü, 20’den fazla küresel marka
– 210 termal kamera, 10 bin m2 kullanım alanı
– Retina taramalı kapılar, 33 bin fiber altyapı
– Leed Gold ve Tier III sertifikası
– 120 dakika yangına ve 9 şiddetinde depreme dayanıklı

Turkcell’in ülkemizde en iyi iletişim operatör şirketlerinden bir tanesi olduğu kuşkusuzdur. Turkcell, Attığı bu büyük adımla beraber Turkcell abonesi olup yerli mobil arama motoru yaani’yi ilk defa yükleyen herkese 1 hafta boyunca geçerli 1 GB internet hediyesi veriyor. Bununla beraber Yaani’de arama yapan Turkcell aboneleri bazı 3.parti servisler hariç internet paketinde yememiş olacak.

Sonraki İçerikLanetli Hazine 221 Yıldır Çıkarılamadı
Merhaba weblesene okurları ben Burak Üniversite öğrencisiyim bu blogum da her türden paylaşımlar yapacağım. Paylaşımlarım da ki tek amaç weblesene okurlarını hem eğlendirip hem de bilgilendirmektir.
TEILEN

Warning: A non-numeric value encountered in /home/weblesene/public_html/wp-content/themes/ionMag/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here